ויאגרה לגברים צעירים - בעד או נגד?

חזק יותר, יפה יותר, זקוף יותר. אנחנו חיים בתקופה של שאיפה למצויינות בכל התחומים, גם בנושא התפקוד המיני. מאחר שלכל גבר יש מידי פעם "פאשלות" קטנות במיטה, איך יודעים מתי הבעיה מצדיקה טיפול תרופתי?

ויאגרה. צילום: Paille, Flickr.

חזק יותר, יפה יותר, זקוף יותר. אנחנו חיים בתקופה של שאיפה למצויינות בכל התחומים, גם בנושא התפקוד המיני. הגבר הצעיר, גם ההומו וגם הסטרייט, מרגיש חופשי לטפח את עצמו מבחינת המראה החיצוני – מתאמן בחדר הכושר, מקפיד על תזונה נכונה, תוספי מזון, מוריד את השיער המיותר ומורח על עצמו את הקרמים הנכונים.

בשנים האחרונות הגיע הטרנד להצטיינות גם לחדר המיטות. תרופות לשיפור הזקפה והביצועים במיטה פותחו לפני כ- 13 שנים עבור גברים מבוגרים יחסית עם מחלות כרוניות כמו סכרת שסובלים מפגיעה משמעותית בתפקוד המיני. לאט לאט הלך גיל המטופלים בתרופות לשיפור הזקפה וירד. גברים צעירים ובריאים עם תפקוד מיני סביר רוצים להשתפר במיטה בעזרת ויאגרה, סיאליס, לויטרה.

עוד על בעיות בתפקוד המיני

לכל גבר יש מידי פעם 'פאשלות' קטנות במיטה – הזקפה לא תמיד נוקשה לגמרי ולא תמיד מחזיקה מעמד וזה תקין לחלוטין. אם 'הפאשלות' האלה חוזרות על עצמן, הן כבר עלולות לגרום לתיסכול ויש גברים שמפסיקים לקיים יחסי מין. בשלב הזה כבר יש בעיה משמעותית בתפקוד המיני וכדאי להיעזר בתרופות. באוכלוסיה ההומואית התפקיד של יחסי מין ביצירת קשר חדש הוא קריטי ולכן השאיפה להיות מצויין במיטה היא אפילו יותר גדולה מאשר אצל הגברים הסטרייטים.

תרופות חדשות מציעות פתרונות חדשים

בשנים האחרונות פותחו תרופות חדשות שמתאימות יותר לקבוצה זו של גברים צעירים שמוטרדים מירידה בתפקוד המיני או שרוצים לשפר את הביצועים במיטה.

כדור סיאליס יומיומי למשל, נלקח כל יום בשעה קבועה ובעצם מאפשר ביצועים מרשימים במיטה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בלי הצורך לתכנן לקיחת כדור לפני הסקס.

תרופה נוספת שמשווקת לאחרונה היא הלויטרה המסיסה. תרופה אידאלית לצעירים – לא צריך לבלוע כי התרופה מתמוססת מהר מאוד בפה, פועלת מהר (תוך רבע שעה) ויעילה מאוד לשיפור הזקפה. כיוון שהיא מתמוססת בפה אפשר לקחת אותה גם לאחר שתיית אלכוהול, לאחר ארוחה ובלי שאף אחד יראה. 

אבל צריך לזכור שהכדורים הללו הם תרופות לכל דבר שיכולות לגרום לתופעות לוואי. כאבי ראש, כאבי שרירים, הפרעות בראיה וצרבת עלולים להופיע באופן זמני אצל חלק מהמטופלים. תופעות לוואי קשות הרבה יותר עלולות להופיע כאשר לוקחים את הכדורים כשיש בעיות רפואיות או כאשר נוטלים תרופות אחרות "שמתנגשות" עם התרופות לחיזוק הזקפה.

סכנה נוספת היא לקנות תרופות מזוייפות. יש 'שוק שחור' עצום לויאגרה, לויטרה, סיאליס. כל הכדורים שנמכרים דרך האינטרנט ובעיתונים הם למעשה כדורים מזוייפים. התרופות המזויפות עולות הרבה כסף, לא עושות את העבודה והן עלולות לגרום לסכנות רפואיות.

חשוב להתייעץ עם רופא מומחה

לכן, אם החלטת שיש לך בעיה בתפקוד המיני ואתה רוצה לנסות לשפר את הביצועים שלך במיטה עם תרופות, הדרך הנכונה היא לגשת לרופא, לספר לו על הבעיה, לקבל הסברים על התרופות, לקבל מרשם ולקנות את התרופה בבית מרקחת. יכול להיות שזה יקח קצת יותר זמן ויעלה קצת יותר כסף מאשר לקנות ויאגרה באינטרנט, אבל אתה תדע שאתה לוקח תרופה אמיתית, שלא מסכנת אותך.

רופא שפוגש גבר צעיר ובריא שרוצה ויאגרה או לויטרה או סיאליס, צריך להסביר לנבדק את היתרונות והחסרונות של השימוש בכדורים. אסור לרופא לסרב אוטומטית לתת מרשמים לגברים צעירים, כיוון שהם עלולים להשיג בכל מקרה את התרופה דרך 'השוק השחור' ולהזיק לעצמם.

הבחירה היא בסופו של דבר של הנבדק והרופא צעיר לעזור לו להחליט נכון בלי שיגרום לעצמו נזקים. בביקור אצל הרופא אפשר גם לבקש לבצע בדיקות תקופתיות למחלות מין, כדי לקבל טיפול וכדי למנוע הדבקה של פרטנרים.

אז אפשר להנות עם התרופות לשיפור הזקפה ולעשות סקס מצוין, רק לעשות את זה נכון, בהדרכת רופא ובלי להסתכן. 


ד"ר רונן הולנד, אורולוג ומומחה ברפואה מינית, מרכז רפואי רבין ומרפאת כללית גן מאיר.


ד"ר הולנד ישתתף בכנס הסקס DO-IT לקהילה הגאה, שם ידבר על הפרעות בתפקוד המיני של הגבר ושימוש בתרופות לשיפור זקפה. הכנס יתקיים בשבוע הבא, 22-23/9, ויכלול מגוון הרצאות וסדנאות בנושאים כמו יחסי מין בין טרנסג'נדריות, מין ביסקסואלי, הפרעות בתפקוד מיני של האישה, כל מה שרצית לדעת על חדירות , על BDSM , אהבת דובים, אמיניות, HIV ומחלות שעוברות במין, אביזרי מין לנשים וגברים. 

כנס זה הוא ראשון מסוגו בישראל, ויוצא מנקודת הנחה לפיה יחסי מין הם חלק בלתי נפרד מחיינו – הם המקור לחיים, ומציפים את רובנו בהנאה ואושר, ואף תורמים לבריאות הפיזית והנפשית. כולנו מקיימים יחסי מין חלק עושים את זה המון ובלי קושי ובעיה אחרים ואחרות סובלים מבעיות קשיים והפרעות שונות.

לפרטים נוספים - http://gaycenter.org.il/do-it/

ד"ר גל וגנר קולסקו, המרפאה הגאה, כללית גן מאיר.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...