צילום: Sasha Kargaltsev,Flickr

קיץ בא ושוב זה חם

הצלם/אמן Sasha Kargaltsev יצא אל חוף הים כדי לתעד את המצילים המבטיחים שחופשת הקיץ שלנו לא תיגמר באסון. הוא הצליח לתעד גברים צעירים, הנמצאים בקו התפר שבין נערי לגברי, במרחב שנוטף סקס, הורמונים וחופש / מבט אמנותי

מצילים (פרויקט צילום)
מתוך פרוייקט הצילום. צילום: Sasha Kargaltsev, Flickr.

מאות מיליוני בני-אדם פוקדים מדי שנה את החופים בעולם. חלק מבלים בחופי האוקיינוסים הקרירים, אחרים בימים סגורים וקטנים, יחסית, ויש כאלו שמבלים לא מעט שעות בחופים הנושקים לימות, אגמים ומקווי מים מתוקים. עבור רבים, הים מהווה מקום קסום ומלא ייחוד, נקודה מושכת שבה כיף לראות ולהיראות, בעוד שאחרים מוצאים בים מקום מאיים, מפחיד, שמחייב אותם להתמודד עם הגופניות שלהם במרחב כל כך ציבורי, חושפני וגלוי. מקום שבו קשה להתחבא.

אבל הפעם אנחנו לא עוסקים בים במרחב שמציף את האהבה או השנאה לגוף שלנו, אלא דווקא בפונקציה אחרת, אנושית, הנמצאת בכל חוף מוסדר: המצילים. בארץ הדימוי שלהם - במקרה הטוב - הוא של גברים מבוגרים צרובי שמש וצלופי רוח, היושבים ומפצחים גרעינים על מגדל הפיקוח ומעת לעת עושים סיבוב על החסקה שלהם. שאריות של עידן אחר, גבריות אחרת, לבנטינית, לא תמיד מטופחת, לפעמים גם מוזנחת. אבל יש מקומות אחרים, בהם המציל נחשב לסמל של יופי, עם גוף מרהיב וחטוב, המוכן בכל רגע לזנק למים, נכון להציל חיים, להשליט סדר בכאוס האנושי המפרפר. 

הצלם/אמן Sasha Kargaltsev יצא אל חוף הים כדי לתעד את המצילים המבטיחים שחופשת הקיץ שלנו לא תיגמר באסון. הוא הצליח לתעד גברים צעירים, הנמצאים בקו התפר שבין נערי לגברי, במרחב שנוטף סקס, הורמונים וחופש. במקום הזה, שהסעיר את לבבות העולם עם חתיכים וחתיכות בסדרות כמו "משמר המפרץ", אפשר למצוא אנשים שמטרתם להציל חיים, להיות שם לרגעי האסון והמשבר, ואולי גם להנעים לנו את השהות ולהזכיר לנו את יופיים של הנעורים. 

מקור הצילומים: סדרה מאת Sasha Kargaltsev, פליקר. 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...