צילום: youtube

גאווה 2014: השנה שבה הספורט יצא סופסוף מהארון

קמפיין חדש תחת הכותרת #ProudToPlay מציג את אחת ההתפתחויות המרגשות בזכויות הקהילה הגאה בשנה האחרונות: היציאה מהארון של ספורטאים מקצועיים בענפים רבים

פרויקט #ProudToPlay ביוטיוב. צילום: youtube.

שנת 2013-2014 כבר מסתמנת להיות השנה שבה הספורט יצא מהארון. קמפיין חדש של אתר שיתוף הווידאו YouTube מציג את השינוי הגדול שעברו ענפי הספורט השונים וכן התקשורת בכל הקשור ליחסה ללהט"בים - לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים - בספורט המקצועי, התחרותי והאולימפי. 

ההישג בולט בעיקר על רקע המחלוקת הקשה סביב אולימפיאדת החורף בסוצ'י, שהתנהלה תחת חוקים הומופובים קשים ברוסיה, ובמסגרתה חששו ספורטאים גאים לצאת ולהשתתף במשחקים במדינה ששיעור האלימות בה כלפי להט"בים רק הולך ומחריף. אבל לסוצ'י הייתה גם השפעה עקיפה, הפוכה: היא עודדה יציאה מהארון של ספורטאים רבים, שהחליטו לשבור את הטאבו באחד המגרשים ההומופובים ביותר - הספורט המקצועי.

הקמפיין של יוטיוב הושק תחת האשטג #ProudToPlay, והחברה הפיצה סרטון קצר שמסביר על המיזם:

בדף הקמפיין הועלו סרטונים שונים של ספורטאים להט"בים, בהם טום דיילי, רובי רוג'רס, ג'ייסון קולינס, בריטני גרינר, מייקל סאם ואחרים, ובימים הקרובים יועלו סרטים נוספים המתארים את סיפורי היציאה מהארון של שחקנים, אתלטים וספורטאים רבים נוספים.

טום דיילי: "משהו שרציתי לומר" (סרטון היציאה מהארון מסוף שנת 2013)

בריטני גרינר שחקנית ה-WNBA מספרת על יציאתה מהארון בטקס פרסי הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה, GLAAD

;

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...