צילום: פיני סילוק

כיצד משתמשים בהומור כדי להפוך מידע רפואי לנגיש וידידותי?

במסגרת כנס הבריאות הגאה, ייערך מפגש של מלכת הדראג ציונה פטריוט על ד"ר גל וגנר קולסקו, בו היא תעלה שאלות שחלקנו מתביישים לשאול. ממחלות מין מטרידות, דרך בעיות רפואיות מביכות ועוד עניינים רגישים שביומיום נשארים מחוץ לשיח המקובל: זה המקום לשאול ולקבל תשובות בגובה העיניים

ד"ר גל וגנר קולסקו. צילום: צילום אישי.

ביום חמישי בשעה 20:00 תכנס מלכת הדראג ציונה פטריוט לחדר הרופא במרפאה הגאה בגן מאיר שם תפגוש את ד"ר גל וגנר קולסקו, הרופא הכי גאה שיש ותוכל להתיעץ איתו על כל מה שבאמת מציק לה. כל זה יקרה בסגרת כנס הבריאות הגדול של מרפאת גן מאיר "לדבר בריאות בגאווה" שיתקיים ב-28-29/5. במפגש, הפתוח לקהל הרחב בחינם (כמו כל שאר המפגשים וההרצאות בכנס), תינתן לקהל אפשרות גם לשאול שאלות באופן חופשי ובסביבה מקבלת ולא שיפוטית.

בריאות והומור - זה שינוי מרענן. מה הרעיון שעומד מאחורי המפגש?

"הרעיון שלנו הוא לאפשר לגברים מהקהילה לקבל מידע חשוב על מין ועל בריאות באווירה נעימה ומצחיקה", מסביר ד"ר וגנר. "הרצאות רגילות מול קהל יכולות לתת מידע חשוב ורלוונטי אבל כשזה מלווה בהומור, בהשתתפות הקהל ובשאלות אמיתיות ששואלת ציונה המידע הופך לזמין ונוח יותר לעיכול".

המפגש של ציונה פטריוט עם הדוקטור יתמקד בנושאים שרבים חווים ומפחדים לדבר עליהם עם הרופא. דברים כמו קשיים בחדירות, כאבים בפי הטבעת, מה עושים שיש טחורים ועוד.

האם יש שאלות רפואיות ספציפיות של גברים הומואים?

"בהחלט", אומר ד"ר וגנר. "לפני כשלושה חודשים הגיע אלי מטופל חדש למרפאה, אחרי הכרות קצרה הוא ביקש בדיקות דם וכאשר עמד לצאת מהחדר היה ברור שמשהו מאוד מטריד אותו. כששאלתי הוא ענה שבעצם הוא הגיע כדי להתעיץ איתי על בעיה שיש לו בסקס. מאז שהיתה לו לפני שנה פיסורה (פצע בפי הטבעת) הוא לא מצליח להיות פאסיבי ביחסי מין, הוא בזוגיות וזה ממש מפריע לבן זוג שלו".

ומה עושים במקרה כזה?

"אחרי שיחה קצרה ובדיקה הסברתי לו כמה פרטים על מבנה פי הטבעת ואיך הכל עובד שם. נתתי לו "שיעורי בית" לתרגול ולאחר כחודש כבר היה שיפור ניכר ולאחר חודשיים הוא חזר לפעילות המינית הרגילה", הוא מוסיף. לדבריו, "מה שהיה חשוב במקרה שלו זה לנסות לעשות הרחבות של פי הטבעת באופן הדרגתי ועם הרבה ג'ל סיכה (לוב)".

נשמע כמו משהו מאוד אישי. זו תשובה שרלוונטית לכולם?

"למרות שברפואה לכל בעיה יש גם מרכיבים אישיים ישנן סוגים שונים של בעיות בתחום התפקוד המיני או שאלות בתחום המחלות שאני נתקל בהם פעמים רבות מאוד ואלו הדברים שארצה להעלות במפגש עם ציונה".

כתבתם מראש את התכנים במפגש?

"בגדול אנחנו לא ממש מתכננים וציונה אמורה להפתיע אותי עם שאלות", מסביר ד"ר וגנר. "בדיוק כמו במפגשים בחדר הרופא. אני לא יודע מה יספר המטופל הבא, מה התלונות שלו ומה השאלות וככה יהיה גם במפגש הזה-אני רק מקווה שציונה תרחם עלי קצת".

כל נושא מחלות המין עולה לאחרונה (שוב) לכותרות, בעיקר נוכח הנתונים על עליית שיעור הנדבקים בעגבת.

"אכן, אני בטוח שנשוחח גם על הנושא של הדבקות במחלות מין אבל מהכיוון היותר פתוח ולא מהצד המחנך. לדוגמה, איזה פרקטיקות מיניות מדבקות יותר או פחות, האם אפשר להדבק ב-HIV  מנשא מטופל?  מה זה PrEP  וטרובדה וכמה זה עולה? ועוד".

באילו עוד נושאים יעסוק הכנס?

"חשוב להגיד שבכנס ישנן עוד הרצאות חשובות לגברים. למשל, דר' רענן טל שהוא אורולוג מומחה לתפקוד מיני ופוריות הגבר ידבר ביום שישי ב-13:00 על כל הדרכים לשיפור התפקוד המיני, ויספק גם פרטים חשובים מאוד על פוריות הגבר לכל מי שמתכנן בעתיד ילדים. כמו כן הסקסולוג אריאל כהן ארקין יספר ביום חמישי ב 21:00 איך להפוך את החיים המיניים והאינטימים שלנו לטובים ומהנים יותר".

כנס "לדבר בריאות בגאווה" יתקיים במרכז הגאה בגן מאיר בתל-אביב ב-28 ו-29 במאי. לתוכנייה לחצו כאן.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...