צילום: איציק אדרי,ויקיפדיה

הכנסת הסירה מסדר היום הצעה לדיון בנישואים גאים בישראל

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) ביקשה לקיים דיון דחוף בהסדרת "נישואים לכל" בישראל בעקבות הפסיקה בארה"ב, אך הבקשה הורדה מסדר היום. "נתניהו וחבריי סיעת הליכוד מיהרו להופיע מעל כל במה במצעדי הגאווה, אך דה פקטו ממשלת הימין אפילו לא מסוגלת להעלות לדיון את נושא הנישואים הגאים", אמרה רוזין. ח"כ נאוה בוקר (ליכוד) בתגובה: "המדינה צריכה להעניק זכויות שוות לכל אדם, בשבוע הבא תעלה חברת הכנסת את ההצעה הזאת שוב"

"דחיית ההצעה היא עוד דוגמה לצביעות הממשלה". ח"כ מיכל רוזין. צילום: יחסי ציבור, ויקיפדיה.
חברת הכנסת נאוה בוקר (ליכוד)
"לכל אדם החירות לחיות עם מי שליבו מורה לו". ח"כ נאוה בוקר (ליכוד). צילום: שלומי בן דוד, רישיון CC BY-SA 3.0 דרך ויקיפדיה.

חברת הכנסת מיכל רוזין הגישה היום (שני) לנשיאות הכנסת הצעה דחופה לסדר היום, שכותרתה "הסדרת נישואים לכל במדינת ישראל בעקבות החלטת בית המשפט העליון האמריקאי". ההצעה, שדורשת דיון דחוף בנושא בשל הפסיקה בארה"ב, נדחתה בעקבות החלטת הוועדה על ידי יו"ר הכנסת וסגניו.

את ההצעה לסדר רוזין (מרצ), יחד עם חברי הכנסת דב חנין (הרשימה המשותפת), יעל גרמן (יש עתיד) וקסניה סבטלונה (המחנה הציוני). משמעות ההחלטה להוריד את ההצעה מסדר היום היא שלעת עתה, הכנסת לא תדון בנושא.

רוזין, שעומדת גם בראש השדולה הגאה בכנסת, אמרה כי "דחיית ההצעה לסדר שלנו על הסדרת נישואים חד-מיניים בישראל היא עוד דוגמה לצביעות הממשלה. רק לפני שבועיים הצהיר נתניהו על מחוייבותו לקהילת הלהט"ב וחבריי סיעת הליכוד מיהרו להופיע מעל כל במה במצעדי הגאווה, אך דה פקטו ממשלת הימין אפילו לא מסוגלת להעלות לדיון את נושא הנישואים הגאים. כיו"ר השדולה הגאה אמשיך להאבק למען זכויות הקהילה הגאה בישראל", אמרה.

ח"כ סבטלונה אמרה כי "מצער אותי מאוד שנושא כה חשוב לכמיליון ישראלים ביניהם פסולי חיתון, קהילות עולים, קהילת הלהט"ב ואחרים שפשוט לא רוצים להינשא לפי חוקי הדת הדרקוניים - לא זוכה להתייחסות ראויה במליאת הכנסת. בנאומי בכנסת התייחסתי לעניין ואמרתי שלמיליון איש יש זכות לאושר, וחיי משפחה מבלי שיצטרכו לנדוד בין פראג וקנדה. אמשיך להיאבק למעט כל המודרים מכל האוכלוסיות ולאחד את המאבקים של האוכלוסיות השונות בנושא כאוב זה".

ח"כ נאוה בוקר (ליכוד) מסרה ל-GoGay בתגובה כי "אני מאמינה שלכל אדם החירות לחיות עם מי שליבו מורה לו. המדינה צריכה להעניק זכויות שוות לכל אדם ללא הבדל גזע דת מין וגם נטייה מינית ומגדר. בשבוע הבא תעלה חברת הכנסת את ההצעה הזאת שוב יחד עם חברי כנסת נוספים ממפלגות אחרות על מנת להעלות את הסוגיה הרלוונטית לישראלים רבים כל כך על סדר יומה של כנסת ישראל".

אישור הנישואים הגאים בארה"ב הביאו למבול של תגובות מכל המפלגות הישראליות, כמעט. יצויין כי כאשר פנינו למפלגת "כולנו" של כחלון, קיבלנו שוב ושוב את אותה התשובה: "אין תגובה".

עוד בנושא:

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...