עם כאלה חברים

נמאס מהליכוד ומפלגות אחרות שמתחזות להיות פרו-להט"ב כשהן מבקשות לקושש קולות בקהילה, אבל כשזה מגיע למעשים, הן בסוף מצביעות נגדנו. אם בכל פעם ניתן להם ללהג ואז לרמוס אותנו בכנסת, לא נגיע לשום מקום. הגיע הזמן לשים לזה סוף / דעה

ניב סוניס. צילום: צילום אישי.

השבוע מדינת ישראל כולה היתה בתדהמה, ובעיקר הקהילה הגאה. הצעות החוק נישואים אזרחיים (מרצ) וברית הזוגיות (יש עתיד, שהגישו אותה רק כשיצאו אל האופוזיציה, אבל הגישו) נפלו במליאת הכנסת.

איך זה יכול להיות? הבחירות היו ממש לאחרונה, ועד יום הבחירות הקהילה הגאה קיבלה הבטחות מכל הכיוונים לחקיקה המקדמת שיוויון. מועמדים ספורים מהליכוד אמרו מעל במות שונות שהם בעד נישואים שיוויוניים לכל, ביניהם נאוה בוקר, מקום 32 אמיר אוחנה, כמובן שמירי רגב אבל אפילו שתי הדמויות הבכירות במפלגה- השר בוגי יעלון ולא אחר מראש הממשלה הקבוע שלנו בשנים האחרונות - ביבי נתניהו.

כמובן שעוד לא שמענו אומר את זה בלייב, ולא מעל במה, אבל היי - הוא שלח סרטון קצר לאירוע של אגודת הלהט"ב, ואפילו בעברית בפעם הראשונה! לא רק זאת, גם אירועי הגאווה זכו לליקוק ליכודי לקהילה. בערב שלפני המצעד, בעוד ראשי המחנה הציוני ומרצ הגיעו לנאום במרכז הגאה, וחברות כנסת משלוש סיעות אופוזיציה (מרב מיכאלי, מיכל רוזין ויעל גרמן) השתתפו בפאנל באותו האירוע, הליכוד שלח שני נציגים משמעותיים - אמיר אוחנה (עוד לא חבר כנסת) ונאוה בוקר. אה, בלי בכירים? טוב נו, הבכירים באו למצעד עצמו - מירי רגב ואופיר אקוניס התהלכו מוקפים באנשי גאווה בליכוד. תומכים? בטח שתומכים?

ואל לנו לשכוח את סיעת ה"מרכז" כולנו, שגם חבריה וחברותיה הצביעו אתמול נגד, וביניהם רחל עזריה ומירב בן ארי, שתיהן מתהדרות באהדתן לקהילה. הרי עזריה הגיעה לבית הפתוח בירושלים בפאנל לקראת הבחירות וביקשה את קולותינו.

עכשיו אפסיק ברשותכם עם הציניות, זה עניין שצחקנו עליו מספיק כי לא היתה לנו דרך התמודדות אחרת איתו, אבל יש, באמת שיש. הליכוד הרכיב את כל הממשלות משנת 2009 ועד היום, קם בו תא גאה שחבריו מנסים בכל כוחם להשפיע על החלטות המפלגה, אבל הבטחות לחוד ומעשים לחוד. נבחרי הציבור צריכים להבין שאפשר לשקר לנו פעם אחת, אולי פעמיים, אבל מתישהו נפסיק להאמין ונתבע את מה ששלנו: הזכויות השוות והאמת.

הגיע הזמן להפסיק לתת במה למפלגות הקואליציה באירועים קהילתיים, לסלק את היו"ר המשותף של השדולה הגאה יואב קיש מתפקידו, להפסיק להתחנן לליכוד שישלחו דמות בכירה לפאנלים ובסוף לקבל תמיד את מספר 32. זה בסדר, אנחנו לא כופים עליכם להיות פרו-להט"ב, אבל אנחנו כן נדרוש מכם לעמוד מאחורי המילים שלכם. אין לנו שום ציפיה שבנט יבוא לאירועים קהילתיים ויספר לנו שקרים על תכניותיו העתידיות כי הוא לא כזה, הוא אומר שמפלגתו לא תומכת וזהו. תעשו את זה גם אתם, אל תתהדרו בעלי תאנה כאלה או אחרים שאינם מצליחים להשפיע על הדי אן איי של המפלגה שלכם.

נמאס לנו שהליכוד ומפלגות אחרות מנסות לקושש אצלנו קולות אבל בסוף מצביעות נגדנו. אם בכל פעם ניתן להם ללהג ואז לרמוס אותנו בכנסת זה פשוט לא יקרה, הגיע הזמן לשים לזה סוף.

ניב סוניס הוא יו"ר משותף של החוג הגאה במפלגת העבודה. 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...