תרבות בקטנה

רומן ספרותי בין שני גברים, סרט על ילד שלא גדל לעולם, הצגה על ניצול מיני של גברים, וגם פסטיבל המוקדש לקולנוע רוחני והצגה לציון 20 שנה לרצח רבין. אירועי תרבות מומלצים לשבוע הקרוב

מרכבות באיילון
מרכבות באיילון. 

תיאטרון

20 שנה עברו מאז רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, ובתיאטרון הבימה מעלים מחזה העוסק בו. "עשר דקות מהבית", מחזה של מאיה ערד בבימויו של שי פיטובסקי, מספר על השתלשלות האירועים שנה לאחר החתימה של הסכמי אוסלו. חייל ישראלי נחטף והוא מוחזק בשטח שנמסר לריבונות פלסטינית, ורבין נקלע לדילמה מנהיגותית ואישית. ההצגה מתארת את שלושת הימים לאחר מכן, במהלכם מציפים את רבין זיכרונות מן העבר וחזיונות מן העתיד. בין המשתתפים, דב רייזר, נתי רביץ, איילת רובינסון, ריקי בליך ורזיה ישראלי.

תאריך: 26.10, 1.11, 2.11, 4.11, 5.11 ועוד

שעה: 16:00/20:00

מחיר: מ-160 שקלים

כתובת: תיאטרון הבימה, תל אביבקולנוע

בימים אלו עולה לאקרנים הסרט החדש של הבמאי ג'ו רייט, "פן". זהו סרט הרפתקאות בתלת ממד, המספר את הסיפור שלפני הסיפור הידוע של פיטר פן. זה אינו קונספט חדשני אך הוא ממשיך להיות אטרקטיבי: כיצד הגיע פיטר פן לארץ לעולם לא, היחסים המיוחדים שהיו בינו לבין קפטן הוק, איך הוא הכיר את טינקרבל, וכמובן החיפוש אחר אימו האובדת. יו ג'קמן משחק את שחור הזקן, גארט הדלאנד את ג'יימס הוק, רוני מארה את טייגר לילי, ליווי מילר כפיטר ואמנדה סייפריד כמרי.

תאריך: מה-8.10

שעה: משתנה

מחיר: מ-37 שקלים

כתובת: בתי קולנוע ברחבי הארץ

פן

ספר

הרומן החדש של לימור מויאל, "מרכבות באיילון", פונה בכלל לנשים. כלומר, נשים שרומן רגשי ומיני סוער בין שני גברים עושה להן את זה. היא לא תתנגד כמובן שגם חובבי גברים באשר הם יקראו אותו – ויש מה לקרוא בו. זהו סיפור של אהבה בין תום, חייל בודד ועולה חדש, לבין דן, איש היי-טק שהתגרש לאחרונה. הגרוש מתנדב לתת בית לחייל הבודד כדי ליצור שינוי כלשהו בחייו, והמפגש ביניהם מביא לשינויים שאף אחד מהם לא צפה. זהו רומן שעוסק רבות בפן הרגשי-נפשי ולא פחות מזה, בפן הפיזי.

מספר עמודים: 285

הוצאה לאור: גוונים

מחיר: 65 שקלים

להשיג: ברשתות ובחנויות ספרים

קולנוע

היום נפתח בסינמטק תל אביב פסטיבל SPIRIT, הוא הפסטיבל הבינלאומי התשיעי לקולנוע רוחני. הסרטים עוסקים כולם במסורות רוחניות שונות, בתהליכי שינוי ובגישה אחרת לחיים בעולמנו. בין הסרטים הבולטים, "בעיטה לגן עדן" סרט ישראלי על זוג העובר לגור בניו זינלנד במהלך מסע של חיפוש אחר הבית הפנימי; "המסע אל האלכימאי - סיפורו של פאולו קאולו", סרט המתאר את חייו של הסופר הברזילאי הידוע; ו"כוחו של הלב", סרט העוסק בכוח ובאינטליגנציה של הלב, שפקידו הוא הרבה מעבר לתפקוד הפיזי.

תאריך: 22-24.10

שעה: משתנה

מחיר: מ-39 שקלים, מ-20 שקלים למנוי.

כתובת: סינמטק תל אביב. 

פסטיבל קולנוע רוחניצילום: יחסי ציבור

 

תיאטרון

בר קדמי עיבד וביים את ההצגה "מלאכים", המועלית בתיאטרון הקוביה. העלילה מתרחשת בשנת 1991, כאשר בריאן וניל נפגשים. בפעם הקודמת שהם נפגשו – עשור לפני כן - הם היו בני 8. זה היה קיץ והם נפלו קורבן להתעללות וניצול מיני על ידי מאמן הבייסבול שלהם. בריאן מדחיק לחלוטין את מה שקרה ומפתח אובססיה לחייזרים, בעוד שניל זוכר הכל והופך לזונה ממין זכר. בין המשתתפים, עמית גיל, איוון לוריא, דותן רמות ואיתמר מנשה.

תאריך: 28-29.10

שעה: 21:00

מחיר: 65 שקלים ליחיד, 118 שקלים לזוג.

כתובת: המרכז הגאה, גן מאיר, תל אביב

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...