צילום: דף הפייסבוק הרשמי

השינוי האמיתי יגיע רק דרך מפלגת השלטון

למרצ יש זכויות רבות בנושא המאבק הלהט"בי, ואף-על-פי-כן למפלגה קטנה זו אין הסיכוי לשנות את מעמד הנישואים בישראל מתוך האופוזיציה. השינוי האמיתי, היחיד, שאנו יכולים לצפות לו - יגיע ממפלגת השלטון ומאמיר אוחנה - הפותח את הדלת ללהט"ב כדי לשנות את המציאות, מבפנים / דעה

טל משיח
טל משיח. צילום: צילום אישי.

יש לי הכרות עם אמיר, למען גילוי הנאות של הטור. אני מוכרח לציין שאמיר הוא לא רק להט"ב, הוא מהווה עוד דברים נוספים שח"כ צריך להתיימר אליהם במפלגת שלטון. 

קיתונות הבוז שזכה להם ח"כ אוחנה בקרב התאים הגאים של השמאל, מעלים את השאלה: אילו אותם תאים של מפלגות היו נמצאים בממשלה עם החרדים, אזי היו הם מבקרים את ההחלטה לגנוז בידי ראשי המפלגות הצעות חוק להט"ביות?

עוד יותר מעניינת השאלה, מה היה קורה אילו בתרחיש לא סביר השמאל היה צריך להרכיב ממשלה יחד עם המפלגות של הלאומנות הערבית, האם היו בכלל מצליחים להעלות נושאים רגישים בדבר זהות מינית לסדר יומה של הכנסת?

התשובות לשאלות הן ברורות, ובכלל למפלגת "יש עתיד" יש חלק מאוד גדול בחזרתם של החרדים אל הקואליציה. החרדים הם המכשול המובהק עבור חקיקה להט"בית. יומרנותו של לפיד הבן להוות חלופה לנתניהו בטרם עת, הביאו להפלתה של הממשלה הקודמת.

ח"כ אמיר אוחנה סלל את הדרך לשינוי דרך מפלגת השלטון. אם להט"ב רוצים להשפיע על גורלם עליהם להבין את כללי המשחק הדמוקרטי.

אמיר אוחנה הוא חלוץ להטב"י בכנסת, מלעיזיו משתייכים לאופוזיציה, כמו גם גורמי התקשורת הביקורתיים להחלטתו. אמיר הוכיח איפוק, לכן הוא צפוי להיות שר לעתיד, בזאת יהיה גם לאב הגאה הראשון בממשלת שרים, ימים יגידו. 

עם זאת, יש לזכור שכפי שציינתי, אמיר איננו רק להט"ב. אדם המצביע בקלפי רק לפי הנושא הלהט"בי, מוזמן להצביע למפלגה עם הרבה יותר סיכוי להשפיע בניגוד למפלגה כמו מרצ. למרצ יש זכויות רבות בנושא המאבק הלהט"בי, ואף-על-פי-כן למפלגה קטנה זו אין הסיכוי לשנות את מעמד הנישואים במדינת-ישראל מתוך האופוזיציה.

הבוחר הימני לא שלח את אמיר אוחנה כדי שיפיל את הממשלה עבור התאים הגאים של האופוזיציה. אמיר אוחנה פתח את הדלת ללהט"ב כדי לשנות את המציאות דרך כללי המשחק של הדמוקרטיה. ימים יגידו לנו לאן הח"כ הגאה הראשון של הימין הגיע ועל התמורות ביחס ללהט"ב בישראל.

עוד בנושא

 

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    נא להמתין... נא להמתין...