"אני עושה כבוד לקהילה"

מלקת הביצה הלכה לראיין את עידן יניב, אחד הזמרים הבולטים בתקופה האחרונה, ויצאה מוקסמת. יניב סיפר לה בראיון על העבודה עם דנה אינטרנשיונל, ההופעה במצעד הגאווה באילת והכבוד שהוא עושה לקהילה הגאה

לא מזמן צולם הקליפ ל"סרט הודי" הדואט המשותף של דנה אינטרנשיונל ועידן יניב. אמתכן הנאמנה נשלחה לסקר את האירוע ולראיין את הכוכבים. את הראיון עם דנה, על שלל האמרות שאמרה בו, פרסמנו בשבוע שעבר. אני מוכרחה לציין שכאשר ביקשו ממני לראיין גם את עידן יניב, לא התעלפתי. מצד אחד, לא היה לי ספק שהבן אדם מוכשר מאוד, אבל, מצד שני, אני גם לא בדיוק קהל היעד של השירים שלו.

"אוחצ'ה, יש לו שיר מעלף עם דנה, תני לו הזדמנות...", אמרתי לעצמי, "ובכלל, מעניין לדעת איך הוא ודנה הגיעו לעבוד יחד".

בזמן ההמתנה לראיונות עם יניב ואינטרנשיונל, דיברנו קצת עם רחלי וציון, צמד המנהלים של צוות הרקדנים ההודי של הקליפ. השניים היו רקדנים בעצמם. הם הכירו לי את יניב, ולא הפסיקו לשבח אותו על המקצועיות שלו ועל האדיבות שלו. יניב, מצידו, רק חייך את אחד החיוכים המקסימים שראיתי, והסמיק. התפנינו לראיון.

עידן, מה קורה?

"ממצב, Google?"

GoGay.. אתה יודע מה זה GoGay?

"איך אמרת?"

 

GoGay. זה האתר של הקהילה הגאה בארץ.

"אהה... ממצב?"

רציתי לשאול אותך, קודם כל, מהי ההתרשמות שלך מהיום? איך אתה מרגיש?

"כיף גדול. דבר כזה נראה לי וואו. מבחינתי, לא עשיתי כזאת הפקה עד היום. נקווה שהיום הזה ייגמר מתישהו אני משש בבוקר פה אבל זה כיף גדול כאן, כל הרקדנים, ודנה בכלל".

איך באמת הגעת לעבוד אתה? הרי, בסך הכל, אתה מגיע מז'אנר של מוסיקה שהוא די קיצוני לדנה....

"דנה הציעה לי לבצע את השיר הזה יחד איתה, בדואט. ביקשתי ממנה לשלוח לי את השיר. שמעתי אותו והוא ישר תפס לי את האוזן, כמו שאני בטוח שגם לך הוא תפס את האוזן. זה מה שקורה אחרי ששומעים את השיר בפעם הראשונה. דנה גם הלחינה וכתבה את הטקסט שלה, אז היה חסר רק שאני אכתוב טקסט שאני אשיר אותו. כתבתי, נכנסנו לתוך אולפן ההקלטות והקלטנו את השיר".

דנה כתבה את הטקסט הנשי ואתה את הטקס הגברי?

"ינאי, המנהל שלי, כתב את הטקסט שאני שר, שהוא בעצם תשובות לכל מה שדנה שואלת, וככה נוצר הדבר הזה".

איך זה לעבוד עם דנה?

"מדהים, חוויה לא נורמאלית, חוויה של פעם בחיים. דיווה אמיתית, כיף גדול. המקצועיות, הצחוקים. אתה יודע כיף גדול".

לאחרונה הופעת גם במצעד הגאווה באילת.

"כן, שרתי שם את 'את יפה' מול קהל, בפעם הראשונה בחיים שלי, עוד כשהוא היה ברמה של ראפמיקס, עוד לא מיקס סופי באלבום. ראית איזה כבוד? אני באמת עושה כבוד לקהילה...".

חופשי כבוד. יש לך איזשהו מסר שהיית רוצה להעביר לקהילה?

"אני חושב שיש לי מסר לכולם, בכלל. כל אחד צריך להרגיש טוב עם עצמו ויפה עם עצמו, בלי קשר למראה חיצוני, בלי קשר למה אנשים אחרים חושבים. אתה צריך להרגיש טוב עם עצמך, וזה גם מקרין כלפי חוץ".

***

אני מוכרחה לציין שיצאתי מהראיון מוקסמת ומופתעת בו זמנית. הרבה סטיגמות התנפצו לי במהלכו. אין דברים כאלה יניב הוא סלב כזה צנוע, פשוט, שהשאיר את הפוזה בבית והעדיף פשוט להיות נחמד. בוא נגיד שלהומואית הממוצעת מהסאדמוס ומהווקס יש הרבה מה ללמוד ממנו....

אין ספק שיניב הוא נסיך אמיתי. ואני כזאת מטומטמת... את השאלה הכי חשובה בראיון לא שאלתי: "עידן, יש מצב לחמישה ילדים וכלב?"

נא להמתין... נא להמתין...