בקרוב: מרכז תיירות גאה - גם בתל אביב

המרכז צפוי להיות מוקם ב-2010, כחלק מהמאמצים של העירייה והאגודה למשוך לתל אביב תיירות גאה. בין היתר, מתוכננים להתקיים בשנה הבאה ארבעה סופי שבוע גאים במיוחד

במסגרת המאמצים להגדיל את התיירות הגאה לתל אביב ולסמן את העיר כיעד לטיולים ונופש של להט"בים, יוקם ב-2010 מרכז שירכז את כל המידע שרלוונטי לתיירים מהקהילה. בין היתר, הם יוכלו לקבל שם מידע על מקומות לינה בתל אביב ובאזור, סיורים גאים ואילו מסיבות יש באותו הערב. בנוסף, יוכלו התיירים להתעדכן במרכז מה יש לעשות בתל אביב, באופן כללי.

המרכז, שאמור להיות דומה באופיו למרכז התיירות הגאה שייפתח בהמשך החודש בלונדון, יוקם על ידי האגודה ועמותת התיירות של עיריית תל אביב-יפו. הוא יוקם יחד עם מספר מרכזים נוספים שהעמותה מתכננת. הקמת המרכזים הללו תלויה באישור תקציבי של העירייה. יצוין, כי נכון לעכשיו, יש בתל אביב רק מרכז תיירות אחד - בטיילת הרברט סמואל.

שי דויטש, רכז פרויקט התיירות של האגודה, אמר, כי הקמת מרכז התיירות הגאה "הוכנסה לתוכנית של העירייה ומחכה לאישור התקציבים. לאחר שהאישורים יתקבלו והתקציב יגיע, הוא ימוקם במרכז הגאה בגן מאיר".מתוך קמפיין תיירות גאה לתל אביב. צילומים: איתן טל

הקמת המרכז היא רק אחת ממספר תוכניות שמתכננות האגודה והעירייה לקראת 2010. בין היתר, סיפר דויטש, כי בשנה הבאה צפויים להתקיים ארבעה סופי שבוע גאים – אחד בכל רבעון. סופי השבוע הללו יהיו מיועדים ללהט"בים ישראליים ותיירים, ויכללו אירועים, מסיבות ופעילויות נוספות. האירועים המרכזיים, ובכללם מצעד הגאווה בתל אביב, יהיו בחודש יוני, ויתקיימו שבוע שלם.

לקראת סופי השבוע הללו, מתכוונים באגודה ובעירייה להעלות קמפיין על מנת לעודד את הלהט"בים הישראלים להזמין את החברים שלהם מחוץ לארץ לתל אביב, בדומה לקמפיין שהועלה השנה. "נקרא להם להפיץ סרטונים, כתבות, כל דבר מדיה שהוא, באינטרנט, בין אם זה ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, יו-טיוב, אי-מייל או כל אתר אחר".

"אחד היתרונות של תל אביב הוא התל אביבים"
בשבוע הבא יקיים ארגון התיירות הגאה העולמי – IGLTA – את אחד משלושת הכנסים השנתיים שלו בתל אביב. דויטש, שמשמש כשגריר הארגון בארץ, אמר, כי "הארגון מקיים בכל שנה כנס גדול, בהשתתפות 300 אנשים, בדרך כלל בארצות הברית. בנוסף, יש לו במהלך השנה שני כנסים קטנים, שמהווים סיור לימודי לסוכני נסיעות שעוסקים בתיירות גאה, כדי להכיר יעדים חדשים. הכנס שיתקיים בשבוע הבא בתל אביב הוא אחד מהם".

לדברי דויטש, "ה-IGLTA רואה חשיבות אדירה בתל אביב, ולראייה - נשיא הארגון בכבודו ובעצמו התעקש להגיע לכנס. הוא לא מגיע לכל אירוע כזה".

הכנס, שיימשך שבוע, מאורגן על ידי חברת התיירות "כנס" של ראסל לורד. בין היתר, הוא יכלול סימפוזיון, ביקורים במקומות שונים בארץ ובירדן, וכן סיורים ובילויים בתל אביב – הן באתרי התיירות ה-"רגילים" שלה והן בחיי הלילה הגאים שבה. "אנחנו רוצים להראות להם שתל אביב היא הדבר החם הבא בכל מה שקשור לתיירות הגאה, עיר נופש לקהילה לכל השנה", אמר דויטש. "להסביר להם שיכולים להיות בתל אביב בבוקר בים, בערב ללכת להצגה ובלילה - למסיבה באומן". לדבריו, "נדגיש בפניהם את היתרון שיש לה בקרבה למקומות אחרים, שהם יכולים לנסוע שעה בלבד ולהיות בירושלים, שעתיים בלבד ולגלוש בחרמון ולטוס שעה – ולהיות באילת. כך, ניקח אותם גם לחצי יום לירושלים, לחצי יום לים המלח ולסיור במקומות הקדושים לנצרות בצפון".

אחת הסיבות לארגון הכנס, לדברי דויטש, היא להראות לאנשים שמתעסקים בתיירות גאה "את תל אביב האמיתית", ולא את הדימוי שלה ושל ישראל באמצעי התקשורת בעולם. המטרה היא שהם יתרשמו ממנה - ויעבירו את רשמיהם ללקוחות שלהם, כדי לשווק להם את תל אביב הגאה. ככלל, אמר דויטש שתיירים להט"ביים סיפרו לו שהתרשמו מישראל בכלל ומתל אביב בפרט אחרת לגמרי ממה שחשבו בתחילה. "תיירים חושבים שלא בטוח כאן, שאין פה יותר מדי מה לעשות ושחיי הקהילה בתל אביב מאוד דלים. בדרך כלל, ביום השני לביקור שלהם הם נדהמים מזה שבתל אביב הרבה יותר בטוח ברחובות מברוב הערים באירופה ושיש כאן ארבעה ברים לגייז ושתי מסיבות בערב, בממוצע. תל אביב כל כך רחוקה לטובה ממה שחשבו שהיא תהיה, שזה הדהים את כולם. ראינו שאנשים שהיו פה לפני שנתיים חזרו השנה.

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

נא להמתין... נא להמתין...