51% מהתיירים הגאים: ת"א ידידותית

מסקר שנערך בקרב להט"בים בגרמניה, בריטניה וניו-יורק עולה, כי רבע מהם יבקרו בתל אביב. הם אוהבים את העיר בגלל החוף, התרבות וההיסטוריה. רק 37% מתלהבים מחיי הלילה בה

חברים רבים בקהילת הלהט"ב בישראל מלאי תלונות על תל אביב - אולם עושה רושם שהתיירים הגאים שבאים לכאן דווקא אוהבים את העיר. מנתוני סקר שנערך על ידי חברת הייעוץ OutNow, שמתמחה בתיירות גאה, עולה, כי 51% מהתיירים הגאים תופסים, כי תל אביב היא עיר ידידותית עבורם. התיירים הגאים אוהבים בעיקר את חוף הים שמציעה תל אביב (69%), את חיי התרבות (65%) ואת ההיסטוריה של העיר (59%). רק 37% ציינו, כי הם אוהבים את חיי הלילה של תל אביב.

עוד עולה מהסקר, כי רבע מהתיירים הגאים שוקלים לבקר בתל אביב. 8% השיבו, כי כבר ביקרו בה, ו-21% מכירים מישהו שהגיע לתל אביב בעבר.

תוצאות הסקר נחשפו בסימפוזיון שנערך במסגרת כינוס של IGLTA - ארגון התיירות ההומו-לסבי העולמי, שמתקיים השבוע ברחבי הארץ. הסקר נערך במהלך השנה האחרונה באינטרנט בקרב גולשים מגרמניה, בריטניה ומדינת ניו-יורק שבארצות הברית. הסקר נערך דווקא במדינות אלה, שכן האגודה ועיריית תל אביב מעוניינות לצאת בקמפיין המיועד עליהן, ושיושפע מהתוצאות. מדובר בתוצאות ביניים, שמשקפות את תשובותיהם של דוברי האנגלית בלבד. חבר מועצת עיריית תל אביב, יניב ויצמן, יציג את התוצאות המלאות ביריד תיירות שיתקיים בלונדון בחודש הבא.

נושא התיירות הגאה לישראל צובר בשנים האחרונות תאוצה. האגודה הקימה גוף מיוחד העוסק בנושא, בראשותו של שי דויטש, ועובד בשיתוף פעולה עם עמותת התיירות של תל אביב-יפו. לפני ימים אחדים נודע, כי העירייה מתכננת להקים בשנה הבאה מרכז תיירות גאה. לפני שנים אחדות אף העלתה האגודה קמפיין לעידוד התיירות הגאה לישראל, בשיתוף משרד התיירות - קמפיין שהורד לאחר שנחשף ב-"ידיעות אחרונות". כמו כן, פועלים בנושא עסקים שונים בקהילה וסוכני נסיעות שמתמחים בהבאת תיירים להט"בים לישראל.

נא להמתין... נא להמתין...