לראשונה בתל אביב: סופ"ש תיירות גאה

כדי לנסות ולקרב את התיירות הגאה לתל אביב, מקיימים בעירייה ובאגודה שלושה סופי שבוע עם מסיבות ואירועים לתיירים. הראשון שבהם מתקיים בסוף השבוע הזה

המאמצים לקדם את תל אביב כיעד לתיירות גאה עולים שלב: עמותת התיירות של העירייה, בשיתוף עם התאחדות המלונות בתל אביב והאגודה, יקיימו עד סוף השנה שלושה סופי שבוע מיוחדים לתיירים גאים, כאשר הראשון שבהם נערך כבר בסוף השבוע הנוכחי - חג הפורים. שני האחרים צפויים להתקיים באירועי הגאווה, שיהיו בסוף יוני, ומתישהו בתחילת אוקטובר.

שי דויטש, מרכז נושא התיירות באגודה, אמר, כי "בעקבות ההצלחה של אירועי הגאווה 2009 והעבודה מול סוכני נסיעות בארץ ובעולם, החלטנו ליצור סדרה של סופי שבוע לקהילה הגאה, שישווקו בחוץ לארץ. תל אביב היא יעד חדש על מפת התיירות הגאה, ותיירים מהקהילה לא מגיעים אליו לאורך כל השנה. לכן, החלטנו ליצור את שלושת סופי השבוע האלה".

עיקר התיירים הם מגרמניה ובריטניה, אם כי דויטש הוסיף ש-"יש התעניינות גם מסוכנים מהולנד ומסקנדינביה, שביקשו לקחת חלק בפרויקט ולקדם את האירועים ביוני ובאוקטובר". הוא מעריך את מספר התיירים שיגיעו ב-"מאות בודדות", כי "אנחנו מכוונים בעיקר לסופי השבוע הבאים". ככלל, סוף השבוע הנוכחי ישמש כפיילוט לבאים אחריו. בגלל זה גם אין בו אירועים רבים לתיירים הגאים, והאטרקציה המרכזית בו היא ה-Gay-Pass - שובר שיקנה לתיירים הנחות וכניסות חינם לבתי עסק גאים ולאירועים השונים. כך, למשל, למסיבת הפתיחה, שתתקיים ב-"לימה לימה", ייכנסו התיירים בעלי ה-Gay-pass בחינם, בעוד שהישראלים נצטרך לשלם 50 שקלים. למעשה, מלבד מסיבה זו, האירועים האחרים שהמארגנים העלו לאתר האינטרנט של סוף השבוע הזה הם כאלה שמתקיימים ממילא.

העובדה שמסיבת הפתיחה של האירועים מתקיימת ב-"לימה לימה" ולא במקום גאה עוררה את חמתם של כמה אנשי לילה מהקהילה. אחד מהם אמר, כי "אם זה סוף שבוע גאווה - למה לא פונים תחילה למקומות שהם גאים בהגדרה? הם פנו אלינו ועשו אתנו חוזה כדי שנכבד את ה-Gay-Pass, כאילו שזה חוזה לקניית פנטהאוז במגדל יוקרתי, אבל לא הזכירו את מסיבת הפתיחה. אם אתם עושים סוף שבוע גאה - תפרגנו למקומות הגאים, ובראש ובראשונה ללייקה, לאשמורת ולאוויטה, או לליינים שעובדים בסוף השבוע".

אבל ב-"לימה לימה" יש ליין לקהילה.
"הליין שם הוא בימי שני, לא בסוף השבוע. כולנו מפרגנים ורוצים שיבואו מכל העולם, אבל אם אתם עושים סוף שבוע - תפעילו את המוח, תשאלו מי רוצה לעשות מה, אל תקבעו באופן חד צדדי".

דויטש הגיב לדברים באמרו, כי "זה קוקטייל פתיחה שה-'לימה לימה' תורם אותו. השיקולים שלנו הם מקצועיים ויותר רחבים. אנחנו עובדים עם מפיקים מקצועיים שפנו למקום, ואנחנו גאים בזה. חוץ מזה, הצגנו את הפרויקט לכל הליינים והמקומות, ותיירים שיגיעו יבקרו בכולם, כי כולם כלולים בתוכנייה של האירוע".

באים בגלל (המלצות של) חברים
כחלק מהשיווק של תל אביב הגאה בכלל, ושל סופי השבוע בפרט, יטוס דויטש בקרוב, על חשבון האגודה ומטעמה, ליריד התיירות בברלין, אחד הגדולים מסוגו בעולם. בנוסף, בחודש הבא אמורה להגיע לארץ משלחת של עיתונאים מאמצעי תקשורת גאים בגרמניה ובבריטניה.

המארגנים מקווים, כי הכתבות שיתפרסמו בעקבות ביקור המשלחת, כמו גם המלצות מתיירים שיגיעו לכאן במסגרת סוף השבוע, יביאו לכך שתיירים גאים נוספים יגיעו לבקר בתל אביב. "מה שגורם לאנשים להגיע לתל אביב זה סיפורים של חברים שלהם שהיו פה", אמר דויטש. "אנחנו מאמינים שאם ניצור בסיס של אנשים שיגיעו לתל אביב ויגידו עליה דברים טובים, זה יגרום גם לאנשים אחרים להגיע, ולהם עצמם לבוא לכאן שוב".

נא להמתין... נא להמתין...