בכיר בריטי: מלון יכול לסרב לארח גייז

אחד הבכירים במפלגה השמרנית אמר, כי "יש לתת לבעל מלון להחליט את מי להכניס ואת מי לא". סקר מראה על ירידה בתמיכת הלהט"בים במפלגה, לקראת הבחירות בחודש הבא

הנושא הלהט"בי צפוי להיות חלק מהקמפיין בבריטניה גם לקראת הבחירות הקרובות, שאתמול (ג') נודע, כי יתקיימו ב-6 במאי. כבר לפני ימים אחדים החלה התגוששות מילולית בנושא בין פעילים גאים למפלגה השמרנית, לאחר שפורסמה קלטת ובה אומר כריס גריילינג, שר הפנים בממשלת הצללים הבריטית, כי בעלי שירותי אירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר רשאים לסרב לארח זוגות מאותו המין. בעקבות דבריו, חלה ירידה במספר הלהט"בים התומכים במפלגה.

גריילינג הוקלט כשדיבר בשבוע שעבר בפני תומכים של המרכז והימין בבריטניה, ודבריו צוטטו בעיתון הבריטי אובזרבר. בקלטת הוא נשמע אומר בנושא ש-"עלינו לתת לאנשים לפעול לפי המצפון שלהם. בתשובה לשאלה האם יש לבעל מלון נוצרי שמנהל בביתו שירותי אירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר את הזכות שלא לקבל בני זוג מאותו המין למלון שלו, אני חושב שצריך לתת לו את הזכות להחליט מי נכנס לביתו ומי לא".

עם זאת, הוא אמר, כי "אני לא חושב שבזמננו, יש לבתי מלון (גדולים יותר - GoGay) את הזכות לסרב לארח זוגות חד-מיניים".

בן סמרסקיל, מנכ"ל ארגון זכויות הלהט"בים הבריטי סטונוול, אמר שדבריו של גריילינג הם "נקודה אדומה ברורה ללהט"בים רבים ששקלו להצביע לשמרנים". הוא הוסיף, כי "החוק מאוד ברור בסוגיה זו: אם אתה מציע שירותי אירוח – ושירותים על בסיס לינה וארוחת בוקר הם כאלה – אסור לך להפלות לקוח על רקע הנטייה המינית שלו". לדברי סמרסקיל, "אני חושב שאף אחד, כולל השמרנים, לא רוצה לחזור לימים שבהם היו מחוץ למקומות שונים שלטים שאוסרים כניסה על גייז, שחורים ואירים".

האתר הגאה הבריטי Pinknews פרסם לאחר דבריו של גריילינג סקר חודשי שהוא עורך ובו נשאלים להט"בים בריטים עבור איזו מפלגה הם מתכוונים להצביע. מהתוצאות עולה, כי חלה ירידה של 5% בשיעור הלהט"בים שתומכים במפלגה השמרנית - 20% לעומת 25% במרץ. מרבית הנשאלים - 29% - השיבו, כי הם מתכוונים להצביע למפלגה הליברל-דמוקרטית, ואילו המפלגה השלטת, הלייבור, הגיעה למקום השני עם 28%. הירוקים הגיעו אחרונים עם 18%. השמרנים היו המפלגה הפופולרית ביותר בקרב המצביעים הלהט"בים בני ה-23 ומטה, עם 35% תמיכה (5% פחות מאשר בחודש שעבר). יצוין, כי ביוני 2009 תמכו קרוב ל-40% מקוראי האתר במפלגה השמרנית.

נא להמתין... נא להמתין...