חיפה: ראש העיר הורד מהבמה במצעד

קבוצה של פעילים רדיקליים הפריעה לנאומו של יונה יהב שוב ושוב - במחאה על כך שהעירייה לא אישרה לקיים את המצעד בציר מרכזי. בתגובה, קטע יהב את הנאום

תקרית מביכה נרשמה במצעד הגאווה שהתקיים אתמול (ה') בחיפה, כשראש העירייה, יונה יהב, הפסיק את נאומו באמצע, לאחר שזה הופרע שוב ושוב על ידי קבוצת פעילים רדיקליים. אלה מחו על כך שהעירייה לא אישרה לקיים את המצעד בציר מוריה המרכזי, אלא רק במקום צדדי - רחוב יפה נוף.

יהב עלה לנאום במסגרת העצרת שהתקיימה בגן האם מיד לאחר המצעד. הוא טען בדבריו, כי "חיפה היא עיר סולידרית עם הקהילה". נאומו שוסע על ידי הפעילים הרדיקליים פעם אחר פעם, עד שהוא אמר: "אני מבין שאתם לא רוצים שאני אדבר", וירד מהבמה.

סלבה גרינברג, ממארגנות המצעד הרדיקלי בחיפה ואחת מהפעילים שצעקו בזמן נאומו של יהב, אמרה, כי "הפרענו לו לדבר כדי להזכיר לו שהוא לא יכול להצהיר הצהרות על כמה הוא תומך בקהילה, כשהוא תוחם אותנו ברחוב צדדי. אנחנו רוצות נראות ציבורית". היא סיפרה, כי בעיריית חיפה הבטיחו להיפגש עם הפעילים הגאים - אולם לא עשו זאת עד כה.

בפורום החיפאי כעסו על המקרה וטענו שהוא תוכנן מראש. "ההפרעה ליונה יהב באמצע נאומו לא הייתה דבר מכובד", אמר יושב ראש הפורום, אורי שמילוביץ'. "ההגעה של יהב למצעד היא מאוד חשובה ויש בה מסר. אם הפעילים הרדיקליים רוצים להעביר מסר - הם יכולים לעשות זאת בדרכים אחרות, ולא להפריע לראש העיר כשהוא בא לנאום במצעד לראשונה ולתת לו את הרושם שהקהילה לא רוצה שהוא ידבר".

נא להמתין... נא להמתין...